Kauguru zirgs

Jau 2016. gadā saņēmām vairākas sūdzības par kādu romu tautības pārstāvi Kauguros. Precīzāk- par viņa pieeju sava zirga labturības jautājumiem. Aizbraucot konstatējām, ka zirgs ir normāli barots, bet turēšanas apstākļi ir baisi.
PVD un Policija toreiz tik noplātīja rokas- neesot viņiem tāda vara, lai izņemtu zirgu no šī cilvēka pārvaldības. Mūsu valsts birokrātija ir spējīga uz visu. Tiesa, tas neattiecas uz dzīvnieku aizsardzības likumu sakārtošanu par labu stingrākām prasībām un bargākiem sodiem, operatīvākai dzīvnieka atsavināšanai. Eh-h, protams, varas gaiteņos sirds nevienam nesāp par kaut kādu tur kaķi, suni vai zirgu…
Vispār situācija diezgan komiska- šis kungs dzīvo sociālajā mājā. Viņa zirgi dzīvo šķūnītī uz svešas zemes, bez dokumentiem, bez atļaujām, bez reģistrācijas LDC un novietnes.
Piektdien saņēmām ziņu, ka Kauguros ir zirgs traģiskā skatā. Meitene bija uzrakstījusi iesniegumu Policijai un PVD. Pirmdien Policija un PVD ieradās un konstatēja, ka zirgs tiešām ir ļoti vājas miesas būves, ar nekoptiem nagiem un zobiem. Zirgs izskatījās nāvei parādā.
Zirga turētājam bija divi varianti: vai nu labprātīgi zirgu atdot, vai arī zirgs tiks konfiscēts, kam sekos tiesa un naudas sods. Šis kungs piekrita zirgu atdot.
Pirmdien mums piezvanīja policija un jautāja, vai mēs uzņemsim šo zirgu? Sarunājām treileri, vietu klīnikā un braucām pakaļ.
Mēs nezinājām, cik smagā stāvoklī ir zirgs. Ierodoties mēs sapratām, ka sūdzība šoreiz ienākusi jau par citu zirgu, kuru pirmajā apsekošanas reizē nemaz nesastapām.. Ieraugot ķēvīti, cilvēku pūļa ielenktu, bijām šokā. Zirgs, sperot soļus, šūpojās. Parakstījām saņemšanas-nodošanas aktu un citus dokumentus ar policiju un zirga saimnieku. Ievedām ķēvīti treilerī un devāmies klīnikas virzienā.
Laiks rādīs… šobrīd meitene ir klīnikā uz novērošanu un analīzēm. Zirgu šādā stāvoklī vest uz stalli būtu bīstami citiem zirgiem, jo mēs nezinām- kas lācītim puncītī. Nezinām veselības problēmas. Rīt vakarpusē zināsim ko vairāk, šobrīd atliek turēt īkšķus.
Ja kādam ir iespēja palīdzēt uzstutēt ķēvīti uz kājām, būsim ļoti pateicīgi par atbalstu. Šobrīd organizācijā pilnā sparā rit būtiski un nopietni labiekārtošanas darbi, kas patērē pamatīgus resursus. Kā arī tiek gādāta barība un malka ziemai. Organizācijai nav valsts subsīdijas, ir tikai mūsu ģimenes finanšu resursi un sabiedrības ziedojumi. Veterinārie pakalpojumi zirgiem izmaksā krietni ievērojamas summas.
Paldies, jūsu DzAB “Ķepu-Ķepā”!
DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA “ĶEPU-ĶEPĀ”
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
Reģistrācijas numurs: 40008176673
BIC/swift kods: HABALV22
pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv
Jelgavas rajons, Ozolnieku novads, Salgales pagasts ”Rēvici”
T: 29733601