Brūtīte

Esmu Brūtīte. Taksenīte, kuru atrada klimstam pa Jēkabpils ielām. Mans nedarbu draudziņš, ar kuru kopā mūs izķēra, jau krietnu brīdi ir adoptēts. Nu pareizi, viņš bija tas lielais mutes brūķētājs! Uzreiz kādam iekrita acī un sirdī.

Es esmu klusa. Jā, darbīga, kad jādarbojas! Iztrenkāt kurmjus pa alām, uzlikt uzmanīgu aci trušiem… Hm-m-m!? Dievinu to! Bet arī klusa, kad jāpaklusē. Nu un man šķiet, ka sevi īpaši slavēt un lielīt nav labais tonis!

Es esmu taksenīte! Nu, labi- jauktenīte. Tomer tik ļoti sajaukusies es vēl neesmu, lai nezinātu, ka manu senču gods ir jānes ar lepnumu! Vai arī- lepnums jānes ar godu… Ui, saputrojos mazu kripatiņu!

Bet nu, atgādināšu mazliet par sevi! Esmu maza auguma dāmīte. Nu, paskat, klēpī tā smuki ielokos ar visām savām īsajām kājelēm! Neesmu miniatūra. Bet neesmu arī no tiem druknajiem takšiem.

Man ir bijuši daudzi kucēntiņi, bet nule mammas karjeru esmu pārtraukusi. Vienreiz nu tiešām ir gana! Gribu padzīvot sev. Savam cilvēkam. Un savai cilvēkģimenei!

Neesmu kodelīga, bet kaķus neciešu. Priecātos, ja atrastos man mājiņas, kur pūtināt savas īsās kājiņas. Savu reizi uzriet skaļu takšu:”Vau- vuv!”. Ļaut sevi pacelt un ielkt klēpī…

Vecais saimnieks par mani rūpējās. Biju paēdusi, ar glāsmainu spalviņu un leknu puncīti. Viņš gan gribēja, lai man dzimst tie bērniņi. Daudz. Un es centos būt foršā mamma. Tamdēļ es nezinu, kādēļ saimnieks mani nemeklē… viss taču bija skaisti!

Gribu tomēr kādam piederēt. Tas jau ļoti suņa dabā! Suns bez cilvēka ir kā cilvēks bez kājas. Iztikt var, bet nākas pieklibot!

Rekvizīti ziedojumiem:
DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA “ĶEPU-ĶEPĀ”
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
Reģistrācijas numurs: 40008176673
BIC/swift kods: HABALV22
Paldies, jūsu DzAB “Ķepu-Ķepā”
Jelgavas rajons, Ozolnieku novads, Salgales pagasts ”Rēvici”
T: 29733601