Brī jeb Brīze

Hei, šajā vēsajā rudens dienā! Es esmu Brī jeb Brīze. Rudens vēji sapūtuši ne tikai pirmās kļavu lapas koku pakājē, tie arī mani pēc četru gadu prombūtnes ir atpūtuši atpakaļ “Ķepu-ķepā”.

 

Jā, pirms četriem gadiem mani adoptēja. Mana jaukā, mīļā saimniece, kura mani patiesi mīlēja, pieskatīja un lutināja. Teikšu godīgi- viņa izpatika katram manam gražulim un katram manam niķim. Es, protams, zinu, ka mans raksturs nav zelts. Viņas ticība man atkausēja manu suņa sirdi un es viņai pieķēros. Tad iemīļoju. Un tad sāku sargāt kā savu pašu dārgāko kārumu!

 

Laiks gāja. Mana saimniece sāka kļūt citāda… Viņa joprojām par mani rūpējās. Visur ņēma līdzi. Lutināja un garšīgi baroja. Bet brīžiem viņa sāka uzvesties neierasti. Tā, ka citi cilvēki lūkojās uz viņu ar nesapratni. Tas mani dusmoja. Man nepatika šie citu cilvēku skatieni, kur bija daļa no līdzjūtības, daļa vēl no kaut kā, ko es pat neprotu nosaukt vārdā.

 

Reiz mēs iesēdāmies mašīnā un aizbraucām pie kaimiņiem. Bija tumšs, mēs nekāpām ārā. Tā arī sēdējām. Mašīnas lukturi izgaismoja kaimiņu logus, un beigu gala viņi iznāca ārā. Viņi nāca pie mašīnas. Mana saimniece sēdēja kā pamirusi. Kā nobijusies. Un es domāju, ka man jābūt drosmīgam sunim. Ka man svešie nav jālaiž iekšā mašīnā. Jo mašīna, tā jau tikpat kā sava māja!

 

Mana saimniece ir dzīva. Bet dažkārt viņas prāts apjūk. Tika izlemts, ka mēs vairs nevaram palikt kopā.

 

Saimniece zvana un jautā, kā man iet. Viņa mani atceras, un tas silda manas ķepas. Esmu pateicīgs viņai par šiem 4 kopā pavadītajiem gadiem.

 

Tagad man ir 8 gadi. Es nezinu, vai atradīšu sev citu cilvēku. Vai cits kāds mani spēs tā mīlēt… Esmu spītīgs. Un varu būt tikai viena cilvēka draugs. Ar bērniem es nesatikšu, jo dusmošos, ja mani rausta un baksta, pat aiz tīra mīļuma. Ar citiem suņiem arī es nesatikšu, jo es esmu savas mājas karalis un dieviņš.

 

Mans gēnu kokteilis satur arī ko mopsīgu, un visam klāt es vēl arī rukšķu. Protams, ka es esmu piemīlīgs. Gana smuks suns, kuru drīzāk par visu cilvēki pieskaitīs maza auguma suņiem, lai gan es pats uzskatu, ka esmu riktīgi laba auguma! Ar nozīmi- liels suns!

 

Varbūt te ielido kāda nobriedusi, vientuļa cilvēka dvēsele, kura lasa šīs rindas un grib mēģināt…satikt mani, parunāt ar mani. Pasēdēt blakus un lēnām iepazīt? Varbūt tomēr mēs varētu saostīties un varbūt tomēr… es varētu vēl būt māju suns?:

 

DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA “ĶEPU-ĶEPĀ”

Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983

Reģistrācijas numurs: 40008176673

BIC/swift kods: HABALV22

pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv

Jelgavas rajons, Ozolnieku novads, Salgales pagasts ”Rēvici”

T: 29733601

Brī Brī Brī Brī Brī Brī Brī Brī Brī